Friday, July 20, 2012

Friendship Bracelets

Sevgili Gizem blogunda arkadaşlık bileklikleri resimlerini koyup bulamadığını yazınca hemen ona bendekilerden göndermek istedim, bu arada da evdeki tüm bileklikleri ortaya çıkardım. Koleksiyonum da fena değilmiş değil mi ;) Bir zamanlar ben de yapmıştım ama bu iş oldukça zahmetli, biraz da sabırsız olduğumdan bu kendi yapma maceram gayet kısa sürdü ve hemen satın alma pozisyonuna geçtim ;) 
I wanna show you my friendship bracelet collection, once upon a time I was making them but since it's very gruelling to do them and I'm not a patient one I quit that job and began to purchase them wherever I see ;)


Bileklikleri yeniden ortaya çıkarınca tekrar kıymete bindiler gözümde, biraz internette araştırayım, farklı desenler yapmayı öğreneyim dedim ve bulduklarım karşısında çok şaşırdım. Meğer onbinlerce desen yapılabiliyormuş ve tüm bu desenlerin paylaşıldığı siteler varmış, bunlardan biri de friendship-bracelets.net. Aşağıdaki resimdeki gibi nasıl yapılacağını düğüm düğüm gösteriyorlar. Tabi bu çok basit bir örnek, yüzlerce satırlık şablonlar var, ben görünce korktum insanlar gayet güzel yapmış ;)
But these days my curiosity arouse again and I searched the web to find new ways of doing these bracelets. Findings are pretty exciting because there are special websites which give thousands of different friendship bracelet patterns like friendship-bracelets.net. Here is an example patterns, as you see it shows how to knot each string. This is a very simple pattern, you can find patterns containing hundreds of strings ;)


Sizler için değişik desenlerden birkaç örnek derledim ama çok daha fazlası için siteye göz atın mutlaka. Hepsinin nasıl yapılacağı anlatılıyor, bazıları çok zor ve çok karışık. Ben birkaç tane gözüme kestirdim, iplerimi alıp denemelere başlayacağım ;)
Below you can see some examples which ,I think, all looks very difficult ;)  To find out more check the website, you can find so many tutorials in there. I chose some as soon as I bought strings I'm gonna start trying ;)





30 comments:

 1. slm cnm, hepsi çok şirin ama en iyisi hazır almak galiba :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Selma'cım çok sabırlı biri değilsen hazır almak en iyisi ;)

   Delete
 2. koleksiyon çok güzelmiş rengarenk:) ben de yapmaya kalkmıştım 3 4 taneden sonra insan bırakıveriyor :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aynen Betül'cüm öyle çok fazla yapılacak birşey değil, ben de sıkılmıştım 3 4 tane yaptıktan sonra ;) ama şimdi yeni şekiller deniyim diyorum ;)

   Delete
 3. Süper paylaşım! template arıyordum ne zamandır her yerde aynı template vardı, bu baya değişikmiş, deneyeceğim hemen =)

  ReplyDelete
  Replies
  1. ben de çok şaşırdım aslında bu kadar çeşidinin olduğunu görünce =) işe yaramasına sevindim yap da görelim ;)

   Delete
 4. Beklediğim yazıyı buldum =) Çok güzel bir yazı olmuş. Olmadı ben de oturup evde kendim didikliyim, düğümleyim falan =)
  Her işi beceriyorum da bi buna el atmamıştım ;) Bi gösteren yok diye ama bu sayfa çok güzelmiş..

  ReplyDelete
  Replies
  1. Gizemcim elbette becerirsin ya hiç kuşkum yok ;) ama biraz zaman alıyor söyliyim ;)

   Delete
 5. İşte aradağım şey bu :) Sana çok teşekkürler ben de böyle şablonlar arıyordum :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hayali ne güzel çok sevindim ;) yaparsan paylaş mutlaka merak ederim

   Delete
 6. iki gün önce ben de bu siteyi incelemiştim, kalpli olanından yapmak için.

  ReplyDelete
  Replies
  1. ebygale ben de bu gösterdiğimden daha kolay kalpli bir tane buldum onu deniyorum ;) bakalım nasıl olacak

   Delete
  2. ben de basit bir kalpli buldum, yaptım arkadaşıma hediye ettim, bir tane daha yapar paylaşırım, seninkini de merakla bekliyorum...

   Delete
 7. Bende bakmıştım bu desenlere zamanında ama bazılarını yapmak gerçekten zor. Seninkiler çoook güzel canım zig zaglı olanlarda kullandığın iplerin adı ne acaba?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Polishist molina ya da floş deniyor canım ;)

   Delete
 8. süper yararlı bir post oldu bu benim için merak ediyordum nasıl yapılıyor diye:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. CMOS'cum ne güzel faydalı olabildiysem çok sevindim ;)

   Delete
 9. gülen yüzlü nası tatlı ama çok zor görünüyor =)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Rococosh'cum cidden çok zordur o, hatta sitede en zorların arasındaydı, biri yapsa güzel olur da ben yapmaya kalkışamam heralde ;)

   Delete
 10. Hello there, nice to meet you on IFB! I hope you can enjoy IFB so much, it is a very useful blog! Well, have a funny blogging time and a wonderful day!

  Kisses,
  Cri.

  ReplyDelete
 11. HEPSİ SÜPER BENİM GİBİ BECERİKSİZLERİ BÖYLE HEVESLENDİRİYORSUNUZ AMA YOK OLMUYO YAPAMIYORUM :))) HAZIRINIDA TAM İSTEDİĞİM GİBİ BULAMIYORUM :)

  ReplyDelete
 12. vay supermıs ama cok zor gorunuyor 4lusu falan varsa ben onlara bakacagım:) sevgıler

  ReplyDelete
 13. Sequin'e katılıyorum, ben de çok beceriksizim ve hazırlarında bu kadar güzellerini ilk defa görüyorum :))) hepsini bir arada güle güle tak, arm party detaylarını bileğinde görmek istiyoruz İrem'cim :)))

  ReplyDelete
 14. Bütü'cüm aynen ben de tüm friendship bracalet'lar benim olsa doymam ;)

  ReplyDelete
 15. Hey Cri thank you for your warm comment =)

  Best
  Irem

  ReplyDelete
 16. sequin öyle deme ya aşkosun basitinden başlar gayet de becerirsin =) hazırların iyisini bulmak biraz sıkıntı gerçekten ben meksikalı bir kadından almıştım ;)

  ReplyDelete
 17. Kokosss ;))) kelebek'ciim evet bazıları inanılmaz zor ana dediğin gibi 4lüler 5liler falan yapılıyor rahatlıkla ;)

  ReplyDelete
 18. Giz'cim teşekkürler beğenmene çok sevindim, benim bunları almam çok tesadüf olmuştu meksikalı bir kadından almıştım ;) ama beceriksizlik konusuna katılmıyorum, zamansızlık diyelim bunlarla uğraşıp iyice öğrenecek kadar zaman bulmak çok zor malesef ;)

  ReplyDelete
 19. Bileklikler çok güzel olmuş bir zamanlar bayağı bir modaydı diye hatırlıyorum,

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...