Monday, August 8, 2011

Haydi Bileklik Yapalım

Şimdi bu bilekliklere "friendship bracelet" deniyor biliyorum da "arkadaşlık bilekliği" olarak çevirince pek bir komik geliyor bana ama yine de yapmaktan geri duramıyorum ;)

Daha önce birçok blogda da gördüm çok güzel modeller yapıldı ama ben uzun zaman önce keşfettiğim çok güzel bir yabancı blogdan öğrendim nasıl yapılacağını ;) Yalnız baştan uyarayım biraz sabır gerektiren bir iş, en azından yeni öğrenenler için! Ben bir bilekliği 1 saate yakın bir sürede bitirdim.

Önce herhangi bir tuhafiyeden renkli renkli ipler almak lazım, iplerin isimlerini bilmiyordum ama anneme gösterince hemen Molina dedi çok bilinen çok kullanılan bir ip türüymüş. Tuhafiyedeki renk çeşitliliği de oldukça fazla, her rengin hemen hemen her tonu bulunuyor, ve tanesi 1 TL. 


İplerimiz hazır olunca honestlywtf.com adlı internet sitesine gidip detaylı anlatımı inceliyoruz :) Adım adım çok güzel bir şekilde fotoğraflarla anlatımı var. Tarifi güzelce uygulayınca çok güzel, çeşit çeşit bilekliklerimiz oluyor :)


Yalnız şunu belirteyim yaparken düğümleri biraz sıkı atmakta fayda var, benim ilk yaptığım oldukça gevşek oldu çünkü ;) Bir de düğümleri atarken bir ipi mutlaka sabit tutun, resimlere bakınca daha iyi anlayacaksınız ne demek istediğimi :)

Benim bilekliklerim nasıl mı oldu?


Alttaki ilk denemem dediğim gibi biraz gevşek oldu ;) Üstteki ikinci denemem daha düzgün oldu ama benim dikkatim biraz dağınıktır, bazı yerlerde yanlış renkleri örmüşüm :( Bir de ben 4 renkle başladım daha fazla renkle başlamak daha güzel olacak gibi duruyor, benimki biraz ince oldu ;)

Ben yeni ipler alıp yeni denemeler yapacağım ,sonuç aldıkça burada gösteririm :) Belki üçüncü denememde daha düzgün sonuçlar elde edebilirim ;) 6 comments:

 1. Cok begendim, benim de yapasim var. Ama ipim yok simdilik. Ip almaya mi gitsem acaba:)Yaparsam ben de bir post yaparim. Seninkiler cok guzel olmus. Diger renklerle yaptiklarini da bekliyorum

  ReplyDelete
 2. eneemmmm çok güzel olmuş ki bunlaaarrr:D:D eline sağlık pek beğendim ben üstten 3. sıradakinin kalınlığı ve renkleri çok hoş:D seninkileri de güle güle kullannn:D

  ReplyDelete
 3. @lulu mutlaka dene canım yaparken biraz sıkıcı ama sonuç güzel oluyor ;)

  @hande sağol tatlım ;)

  ReplyDelete
 4. kuzuuum çok güzel olmuş valla bende şu düğünü atlatayım mutlaka deneyeceğim o kadar heveslendirdiniz ki beni de :)

  ReplyDelete
 5. Hamidecim beğenmene çok sevindim, en güzel şekilde atlatırsın düğününü inşallah ;)

  ReplyDelete
 6. Bunlar cok guzel,simdiden yeni yapicaklarini merak ediyorum! kolay gelsin!
  http://maffionista.blogspot.com/

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...